hudobné projekty
Radovana Tarišku

"Little" Big Band

rezidenčné hudbné teleso Slovenského rozhlasu

Little Big Band je voľným zoskupením špičkových domácich a zahraničných hudobníkov okolo fenomenálneho saxofonistu Radovana Tarišku. Ide o multižánrové zoskupenie s dôrazom na jazz, latino a funk. Okrem jedinečnej autorskej tvorby z pera bandleadra zahŕňa aj prevzaté známe skladby svetových a domácich hviezd.

Little Big Band sa už predstavil na prestížnych festivaloch doma aj v zahraničí a účinkoval s mnohými hviezdami na domácej (Peter Lipa, Milan Lasica, Marián Čekovský, Juraj Bartoš, Juraj Griglák, Sisa Féherová, bratia Hodekovci...), ale i zahraničnej (Benito Gonzalez, Essiet O.Essiet, Alexey Podimkyn, Anthony Wonsey, Mihail Iosifov,...) scény. 

Členovia kapely "Little" Big Band

Zuzka
Majko
Miško

Folklore to jazz

jedinečná fúzia folklóru a jazzu

Folklore to Jazz je unikátnym projektom skvelého slovenského saxofonistu Radovana Tarišku. Už samotný názov predurčuje veľmi zaujímavú fúziu dvoch hudobných žánrov, a to slovenského folklóru s americkým jazzom. V projekte zaznejú tie najznámejšie slovenské ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska, ktoré sú aranžérsky obohatené o harmóniu a jazzový rytmus, až štylizáciou latino hudby, pričom však zostáva pôvodná melodika a charakter piesní zachovaný. Okrem špičkových slovenských hudobníkov sú v projekte zúčastnení aj elitní hudobníci z rôznych kútov sveta. Folklore To Jazz sa stretol s veľkým úspechom poslucháčov a kritikov doma i v zahraničí.

Duo Elements

prírodné živly: Zem, Oheň, Voda, Vzduch

Duo Elements balansuje medzi jazzovou a klasickou improvizovanou hudbou, kde Tariška a Krajňák abstraktne popisujú hudobným jazykom 4 prírodné živly: Zem, Oheň, Voda, Vzduch

Predstavuje neoddeliteľné spojenie dvoch výnimočných hudobníkov (Radovana Tarišku a Ondreja Krajňáka, ktorí si hudobne nezvyčajne dobre rozumejú. Ich prvým spoločným angažmánom bolo kvinteto Hot House (s Jurajom Bartošom) v roku 2001 a ich vzájomná spolupráca trvá dodnes.

Duo Elements je veľkým míľnikom v slovenskej hudobnej tvorbe, z ktorého dodnes vychádzajú mnohí začínajúci i profesionálni jazzový muzikanti. Je dokonalou ukážkou dvoch bravúrnych muzikantov, kde sa ich vzájomná muzikalita a virtuozita snúbi v dokonalej súhre odrážajúc desaťročia vzájomnej spolupráce.

Variabilné zoskupenia

pre Váš event

Nevybrali ste si s našich projektov pre Váš event? Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky a "ušijeme" Vám zoskupenie na mieru, na základe Vašich preferencií a požiadaviek.

Vieme Vám ponúknuť rôznorodé zoskupenia okolo Radovana Tarišku, ktoré radi prispôsobíme požiadavkám klienta pre konkrétny event od dua (cez trio, quartet, quintet, sextet) až po Little Big Band, plus sólisti, speváci. Projekt je možné prispôsobiť aj žánrovo (jazz, funk, latino a príbuzné žánre) tak, aby bol váš event po hudobnej stránke dokonalý.